صفحه اصلی تماس با ما رپرتاژ آگهی تبلیغات
امروز جمعه ۲۹ تیر ۱۴۰۳

راهنمای راه اندازی قهوه فروشی + هزینه ها و درآمد

راه اندازی قهوه فروشی یکی از جالب ترین ایده ها برای کسب درآمد و حضور فعال در جامعه است. قهوه یکی از محبوب ترین دانه ها در جهان است که به لطف آنتی اکسیدان ها و مواد مغذی بالای آن طرفداران خاص خود را پیدا کرده است. در این مقاله به بررسی هزینه راه اندازی قهوه فروشی و سود حاصل از آن، انواع قهوه و تجهیزات لازم برای سرو آنها و ... می پردازیم.

هزینه راه اندازی قهوه فروشی چقدر است؟

هزینه مغازه قهوه فروشی بسته به مدل کسب و کار بسیار متفاوت است، اما تقریباً هر کسی با هر بودجه ای در این صنعت جایی دارد. با مشاوره و استفاده از تجربیات افراد مجرب در این شغل، سرمایه اولیه برای راه اندازی قهوه فروشی و کافه به طور متوسط 300 میلیون تومان برآورد می شود. در ادامه به بررسی جزئیات هزینه های مورد نیاز برای راه اندازی کافی شاپ می پردازیم:

هزینه راه اندازی مغازه قهوه فروشی

هزینه اجاره یا خرید مکان برای راه اندازی قهوه فروشی:

انتخاب یک محیط مناسب با شرایط عالی و بازدهی مناسب برای راه اندازی قهوه فروشی امری ضروری است. بهترین مکان برای قهوه فروشی مکانی است که دارای ویژگی های زیر باشد:

یه جای شلوغ برای مثال راه اندازی قهوه فروشی در بازارها، مراکز خرید، مدارس، دانشگاه ها و پارک ها بهترین گزینه ها هستند. بسیاری از افرادی که در بازارها خرید می کنند یا بسیاری از دانشجویان و کارمندان برای رفع خستگی و بازیابی انرژی به قهوه نیاز دارند.

مکانی را برای راه اندازی قهوه فروشی انتخاب کنید که فضای پارکینگ خوبی داشته باشد.

بر اساس گزارش های میدانی، هزینه اجاره مکان در تهران برای راه اندازی قهوه فروشی از 9 میلیون تومان تا 20 میلیون تومان در ماه متغیر است.

هزینه خرید وسایل قهوه فروشی چقدر است؟

برای راه اندازی قهوه فروشی به چه تجهیزاتی نیاز دارم؟ هزینه تجهیزات کافی شاپ چقدر است؟ در پاسخ به این سوالات باید گفت که هزینه خرید تجهیزات لازم قهوه فروشی بسته به متراژ و هدف مغازه شما متفاوت است. اما به طور کلی میزان سرمایه لازم برای خرید لوازم و تجهیزات هر قهوه فروشی که قصد سرو قهوه در مغازه را دارد بین 50 تا 100 میلیون تومان برآورد می شود. همچنین مقداری از سرمایه خود را برای خرید سایر تجهیزات کاربردی مانند نرم افزار حسابداری، کارتخوان کنار بگذارید.

آنچه باعث افزایش سرمایه اولیه برای تاسیس قهوه فروشی می شود، هزینه خرید لوازم و تجهیزات آن است. اگر فقط قصد فروش قهوه خام را دارید، می توانید برای کاهش هزینه ها از خرید تجهیزات صرف نظر کنید یا تجهیزات دست دوم بخرید.

هزینه‌های ثابت یک قهوه فروشی چیست؟

شما باید بخش قابل توجهی از بودجه خود را برای هزینه آب، گاز و برق و حقوق کارکنان شاغل در قهوه فروشی در نظر بگیرید.

گاهی اوقات محاسبات فیش حقوقی پرسنل بسیار پیچیده و زمان بر است و ممکن است اشتباهات محاسباتی نیز رخ دهد. نرم افزار حسابداری مهک و افزونه حقوق و دستمزد آن به شما در انجام این فرآیند به راحتی کمک می کند. افزونه حقوق و دستمزد ماهک به شما کمک می کند تا در کمترین زمان فرآیند صدور فیش حقوقی را به راحتی تعریف و انجام دهید و امکان نگهداری آن را برای ماه های بعد دارید.

درآمد قهوه فروشی چقدر است؟

درآمد قهوه فروشی و کافه چقدر است؟ درآمد قهوه فروشی در شهرهای کوچک و بزرگ متفاوت است. فرض کنید یک قهوه فروشی روزانه بسته ای از محصولات شامل (انواع قهوه خام و مشتقات آن مانند ماکیاتو کارامل، قهوه موکا، قهوه آمریکانو و ...) را به فروش می رساند. به طور متوسط درآمد ماهانه یک قهوه فروشی کوچک در ماه های اول راه اندازی حدود 10 تا 15 میلیون تومان خالص است. هزینه های ثابتی که در بالا صحبت کردیم نیز حدود 3 میلیون تومان است که از درآمد ناخالص کسر می شود.

آیا کار قهوه فروشی سود دارد؟

در صورت ارائه هر یک از خدمات فوق می توانید انتظار سود 50 تا 70 درصدی را برای قهوه فروشی داشته باشید.

مطلب پیشنهادی: طرز تهیه شیرینی دانمارکی خانگی خوشمزه

چهارشنبه ۷ دی ۱۴۰۱
نظر شما چیست؟
هنوز دیدگاهی ثبت نشده..